Opinie o Nas
Oczyszczacze powietrza Fellowes Aeramax Pro skuteczne w usuwaniu koronawirusa

oczyszczacze-powietrza-fellowes-aeramax-pro-skuteczne-w-usuwaniu-koronawirusa

Firma Fellowes już od ponad 10 lat stara się zwrócić uwagę na problem zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, w których powietrze może być nawet o 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. W wielu krajach wysokorozwiniętych takich jak Wielka Brytania, Francja, Włochy czy Niemcy oczyszczacze powietrza Fellowes stanowią standardowe wyposażenie urzędów administracji publicznej, domów opieki, przedsiębiorstw i organizacji, szkół i przedszkoli czy szpitali, gabinetów lekarskich i stomatologicznych. W praktyce nie istnieje dział gospodarki lub dziedzina życia społecznego, w których jakość powietrza nie ma znaczenia.

Dotychczasowy problem przemysłowych i domowych zanieczyszczeń powietrza, w wyniku nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery i pyłów z cząsteczkami zawieszonymi PM2.5 oraz PM10 został dodatkowo spotęgowany o pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Co interesujące, w ciągu ostatnich 12 miesięcy koronawirus przyczynił się do śmierci prawie 50 tysięcy Polaków, to tyle, ile osób każdego roku umiera w naszym kraju przedwcześnie z powodu zanieczyszczeń powietrza.

Firma Fellowes uważa, że higieniczne podejście do zdrowia (zwłaszcza w czasach pandemii) powinno składać się z trzech podstawowych elementów: częstego i dokładnego mycia rąk, dezynfekcji powierzchni i skutecznego oczyszczania powietrza.

Jak donosi najnowsza informacja prasowa Fellowes z 15 marca 2021 r., oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax Pro wykazały skuteczność w usuwaniu stężonego aerozolu ludzkiego koronawirusa 229E w komorze testowej, osiągając 99,99% jego redukcji w powietrzu w ciągu zaledwie jednej godziny pracy. Koronawirus 229E został użyty jako surogat wirusa SARS-CoV-2 przez laboratorium testowe Shanghai WEIPU Chemical Technology Service Company. 

Szczegóły na stronach Fellowes Polska.

 

Urządzenie objęte testem:

oczyszczacze-powietrza-fellowes-aeramax-pro

Źródło tekstu: Fellowes.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl